Hoşgeldiniz  
İngilizce Simple Present Tense İngilizce Present Continuous Tense İngilizce Simple Past Tense İngilizce Past Continuous Tense İngilizce Present Perfect Tense Matematik Dersi Fen ve Teknoloji Dersi Sosyal Bilgiler Dersi Ödev Kapakları

Vatandaşlık Ve Demokrasi Eğitimi Dersi Programı Yenilendi

admin | 11 Eylül 2011 | Genel


ogrenciler vatandaslik dersi Vatandaşlık ve Demokrasi Eğitimi Dersi Programı YenilendiMEB, ilköğretimde okutulan Vatandaşlık ve Demokrasi Eğitimi dersinin öğretim programını değiştirdi.

Değişikliğe gerekçe olarak, ”illerden gelen raporlar, pilot okullara yapılan rehberlik çalışmalarından alınan geri bildirimler, ders kitaplarını inceleme komisyonlarının raporları, pilot okulların öğretmenlerine uygulanan anket sonuçları ile İlköğretim Vatandaşlık ve Demokrasi Eğitim Dersi Öğretim Programını Geliştirme Komisyonu’nun yaptığı değerlendirmeler doğrultusunda öğretim programının yoğunluğundan dolayı öğretmenlerin işlenişte süre sıkıntısı çektiklerinin tespit edilmesi” gösterildi ve bu kapsamda bazı konular çıkarıldı, bazıları kısaltılarak yeniden düzenlendi.

Yeni düzenlemede, öğrenci çalışma kitabı ile ders kitabı, dersin işlenişinde zaman sorunu yaşandığı, üçlü kitap uygulamasının programın amaçlarına ulaşmasını zorlaştırdığı gerekçesiyle birleştirildi. Böylece bir öğretmen kılavuz kitabı ile birleştirilen ders kitabı olacak.

Yeni programda ”ayrımcılık” ile ilgili ayrıntılı düzenleme yapıldı. Bu çerçevede derste önyargının, dışlamanın ve aşağılamanın insan hakları ile bağdaşmadığının vurgulanması istendi. Ders işlenirken, ”demokratik yönetim” yerine daha kapsayıcı olduğu belirtilen ”demokrasi kültürü” vurgusu yapılacak.

Yeni programa göre, derste ”insanların seçme şansına sahip olmayıp doğuştan hazır buldukları ya da sonradan kontrol dışı oluşan bazı fiziki özellikleri (adı-soyadı, ailesinin sosyo ekonomik durumu, boyu, kilosu, engelliliği vb.) ile ilgili önyargı, dışlama ve aşağılamanın yanlışlığı üzerinde önemle durulacak.

Haberegitim.com

Gelen Aramalar: 8 sınıf vatandaşlık çalışma kitabı cevapları,vatandaşlık ve demokrasi eğitimi çalışma kitabı cevapları,8 sınıf vatandaşlık çalışma kitabı,8 sınıf vatandaşlık ve demokrasi eğitimi çalışma kitabı cevapları,vatandaşlık ve demokrasi eğitimi çalışma kitabı,8 sınıf vatandaşlık ve demokrasi çalışma kitabı cevapları,8 sınıf vatandaşlık dersi çalışma kitabı cevapları,8 sınıf vatandaşlık ve demokrasi eğitimi çalışma kitabı,vatandaşlık çalışma kitabı syf 19-20 8 sınıf,vatandaşlık ve demokrasi eğitimi ders kitabı
1467 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Vatandaşlık Ve Demokrasi Eğitimi Dersi Programı Yenilendi için 1 yorum

  1. canan diyor ki:

    hiçç güzel değill bune yaaa iğrenç ben hep yazıyı neyapimm yaaa

Facebook

EN SON HABERLER

Ping your blog, website, or RSS feed for Free