Hoşgeldiniz  
İngilizce Simple Present Tense İngilizce Present Continuous Tense İngilizce Simple Past Tense İngilizce Past Continuous Tense İngilizce Present Perfect Tense Matematik Dersi Fen ve Teknoloji Dersi Sosyal Bilgiler Dersi Ödev Kapakları

Toplananı Bulma İle İlgili Problemler

admin | 17 Kasım 2011 | Matematik


Toplama işlemlerinde bilinmeyen toplananı bulma ile ilgili problemler. 4. sınıflarda bilinmeyen toplananı bulma ile ilgili problemler.

1. Bir kolonya fabrikasında günde 7318 litre kolonya şişelenmektedir. Fabrikanın günlük kolonya şişeleme kapasitesi 9482 litredir. Kolonya fabrikasının tam kapasite ile çalışması için kaç litre daha kolonya şişelenmelidir?

2. Bir resim sergisini ayda 7088 kişi gezmiştir. Sergiyi bir ayda 9865 kişinin gezmesi hedeflenmiştir. İstenen hedefe ulaşılabilmesi için sergiyi kaç kişinin daha gezmesi gerekirdi?

3. Bir basketbol maçının başlamasına az bir süre  7613 kişi gelmiştir.  Salonun kapasitesi 9625 kişidir. Salonun tam dolu olması için kaç kişi daha gelmesi gerekir?

 

Gelen Aramalar: toplama ile ilgili problemler,litre ile ilgili problemler,verilmeyen toplananı bulma ile ilgili problemler
966 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Facebook

Ping your blog, website, or RSS feed for Free