Tablet Bilgisayarlar Hangi İllere Okullara Ne Zaman Verilecek

78
36407

GÜNCEL LİSTE İÇİN YENİ YAZIMIZA BAKINIZ: http://www.bilgicin.com/hangi-illere-okullara-tablet-dagitalacak-subat-2014-tablet-listesi.html

Ankara İzmir Kocaeli Bursa Adana Kayseri Konya İstanbul Tablet Bilgisayarlar Ne Zaman Okullara Gelecek , Tablet PC Öğrencilere Ne Zaman Hangi tarihte Dağıtılacak Şubat 2012 MEB , Hangi Şehirlere Kaçıncı Sınıflara Tablet Bilgisayar Verilecek 2012 Şubat Mart Nisan 9. sınıf 5. sınıflar

Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ), bazı illerde uygulamaya başlayacağı FATİH Projesi çerçevesinde yaklaşık 12 bin tablet bilgisayar dağıtılacak, okullar bin 496 akıllı tahtayla donatılacak. İşte Ayrıntılar :

Milli Eğitim Bakanlığının(MEB) 2011 2012 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısından itibaren bazı illerde uygulamaya başlayacağı FATİH Projesikapsamında yaklaşık 12 bin tablet bilgisayardağıtılacak, okullar bin 496 akıllı tahtayla donatılacak.

MEB, 2010 yılında imzalanan ve çalışmalarını başlattığı FATİH Projesi ile eğitimde bilişimteknolojisinin önemini artırmayı, sınıfları daha ileri teknolojiyle donatmayı, öğrencilerin teknolojiyi daha aktif kullanmayı öğrenmesini amaçlıyor.

Proje kapsamında öğrencilere ve öğretmenlere tablet bilgisayar verilirken,okullar da akıllı tahtalarla donatılacak.
Proje, bu yıl, 2011-2012 eğitim öğretim yılının ikinci yarısında şubat ayından itibaren hayata geçiyor.
-Pilot iller arasında Ankara, Yozgat, Rize…-

 

 

Edinilen bilgiye göre, FATİH Projesi, Ankara, Balıkesir, Bingöl, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Hatay, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kocaeli, Mersin, Rize, Samsun, Uşak ve Yozgat olmak üzere 17 ilde 51 okulda uygulamayabaşlanacak.
Hayata geçirilecek projeyle pilot okullara bin 496 akıllı tahta yerleştirilecek. Her derslikteki akıllı tahtada en az 10 megabitlik internet hizmeti olacak. Öğrencilerkesintisiz internetle akıllı tahta uygulamasından yararlanabilecek ve tabletbilgisayarlarını eğitimlerinde kullanabilecek.

2 bin 259 öğretmene, 9 bin 435 öğrenciye ve öğretmenlere eğitim veren 169 bin eğiticiye olmak üzere toplam 11 bin 863 tablet bilgisayar dağıtılacak.

-Daha çok lise birinci sınıflara-
Uygulamanın pilot olarak başlayacağı illerde tablet bilgisayarlar, daha çok lise birinci sınıf öğrencilerine dağıtılırken, 3 ilköğretim okulunun 5. sınıflarında okuyan öğrencilerine de verilecek.

Çocuklar, ücretsiz sahip olacakları tablet bilgisayarları evlerine götürebilecek.
Tablet bilgisayarlara, öğrenci hangi sınıfa devam ediyorsa o sınıfın ders kitapları yüklenecek. Sınıflarda akıllı tahtalarla tablet bilgisayarlar etkileşimli olacağı için dersin işlenişi de etkileşimli yapılacak.

Tablet bilgisayarların içinde özel olarak geliştirilen z-kitap (zenginleştirilmiş kitap) yer alacak. Z-kitap, dijital ortamda okutulan ders kitaplarının öğretim programlarıesas alınarak animasyon, video, ses, fotoğraf, harita, grafik, tablo gibi ögeler de içerecek.

Okullara Tablet Bilgisayarlar Ne Zaman Verilecek Ocak Şubat Mart 2012 , Tablet Bilgisayarlar Hangi İllere Önce Verilecek 2012

27 Ocak 2012

Bir önceki haberimiz olan Babacan, sözleşmeliler kadroya geçirilecek mi? sorusuna cevap verdi başlıklı haberi de okumanızı öneririz.

78 YORUMLAR

 1. bekliyorum gelmesini işallah gelir çok istiyorum pek umudum yok ama gelmesini o kadarçok istiyorum ki anlatamam bizim buralarda beyaz tahtalara bile bunu nasıl yapmışlar diyorlar şunlar gelsede ilçemiz biraz teknolojik olsa beklicem işallah gelir

 2. ya no olur adana toros ilk öğretim okuluna da dağıtsınlar.
  bütün o kul çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk merak ediyo.
  en çok da ben merak ediyorum.
  inşallah adana gelir.
   

  • yaa yeter artık herkes tabletlerin verilmesini istiyor fakat öyle il isimleri okul isimleri vermenize lüzum yok herkes merakla bekliyor bakalım devlet ne kadar eğitime ve öğrencisine ilgi ve önem veriyor ?…

 3. Ben Erzurum/Ilıca Fatih İlköğretim Okulu'nda okuyorum.
  Bizimde haklarımız var. Bize tablet dağıtılmadı. Teknolojiden geriyiz.
  Sadece küçük bir yerde küçük bir okul olduğumuz için mi dağıtılmıyor.
  Yoksa tablet ve ekonomik değerlerimizmi yetmiyor.(Türkiye olarak)
  Lütfen konuyla ilgili bir açıklama gönderiniz (yetkililer)

 4. bn liseye yeni başlicam osmaniyedeyem ve osmaniyeye tablet verilmicek . ama bn örneğin yaogattaki bi öğrenciyle aynı şartlarda sınava giricem onun eğitimi bnmkinden daha yüksek olduğu için o benden daha başarılı olacak. bu yüzden bu haksızlık . ben hakkımı istiyorum ya herkese verilsin ya hiç kimseye verilmesin

CEVAP VER