Hoşgeldiniz  
İngilizce Simple Present Tense İngilizce Present Continuous Tense İngilizce Simple Past Tense İngilizce Past Continuous Tense İngilizce Present Perfect Tense Matematik Dersi Fen ve Teknoloji Dersi Sosyal Bilgiler Dersi Ödev Kapakları

SBS İle İlgili Tüm Gelişmeler Dakika Dakika Eğitim Ajansında!

| 08 Haziran 2013 | Eğitim Haberleri

SBS İle İlgili Tüm Gelişmeler Dakika Dakika Eğitim Ajansında!


SBS 2013 soru ve cevapları sınav saati sona erdikten sonra uzman eğitimcilerin analizleriyle egitimajansi.comdaSBS Zor muydu,  Kolay mı?

Hatalı Soru Var mı?

Sınavda güvenlik açığı olacak mı?

Sorular ve Cevaplar…..

Uzman Değerlendirmeler…

Sınav başlamadan önce ve sonra tüm detaylarıyla bu yıl son kez yapılacak olan SBSye ait tüm gelişmeler egitimajansi.comda  1.127.211 öğrencinin başvurduğu 8. sınıflar Seviye Belirleme Sınavı (SBS ); 839u yurt içi, 10u yurtdışı olmak üzere toplam 849 sınav merkezi ile 3.907 adet sınav binasında Türkiye saatiyle 10.00da aynı anda başlatılacaktır.
Öğrencilere sınavda Türkçe, matematik, fen veteknoloji, sosyal bilgiler ve yabancı dil derslerinden olmak üzere toplam 100soru sorularak 120 dakika süre verilecektir.
Sınavda özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerimizin engel durumlarına uygun hizmeti alabilmeleri için her türlütedbir alınmıştır. Özel eğitime ihtiyacı olan 2284 öğrenci sınava girecek olup,bu sayı içerisinden 41 öğrencimiz de evde veya hastanede gözetmenler kontrolünde sınava alınacaktır.
140 milli eğitim denetcisi, 184 kurumtemsilcisi ile 3.907 sınav binasında mevcut 60.139 sınav salonunda 120.278salon görevlisi ile gerçekleştirilecek olan 8. sınıf Seviye Belirleme Sınavı,yurt içi ve yurtdışında, engelli öğrencilere verilecek ek süreyle birlikteTürkiye saatiyle saat 12:30da sona erecektir.
Sınav bitiminden sonra saat 13.00 itibariyle sorular ve cevap anahtarı www.meb.gov.tr adresinde yayımlanacak.
Sınav sonuçları 12 Temmuz 2013 tarihinde www.meb.gov.tr ve oges.meb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecek.

Gelen Aramalar: SBS İle İlgili Son Gelişmeler
400 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Facebook

EN SON HABERLER

Ping your blog, website, or RSS feed for Free