Hoşgeldiniz  
İngilizce Simple Present Tense İngilizce Present Continuous Tense İngilizce Simple Past Tense İngilizce Past Continuous Tense İngilizce Present Perfect Tense Matematik Dersi Fen ve Teknoloji Dersi Sosyal Bilgiler Dersi Ödev Kapakları

ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemine Kayıt Olmak

admin | 03 Mart 2011 | Genel


ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemi hizmetiyle artık sınavlarında görevli olacak kişiler sınav yerlerini ve görev almak istedikleri sınavları kendileri belirleyecek. Bugüne kadar yapılan sınavlarda sınava katılan görevlilerin ücretleri elden veriliyordu, yeni sistemle birlikte bu ücret de banka hesaplarına gönderilecek. ÖSYM’nin ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemine http://gis.osym.gov.tr adresinden erişebilirsiniz.

Görevli İşlemleri Sistemi http://gis.osym.gov.tr

1. Başvuru Merkezi Görevlisi, T.C. Kimlik Numarasını bilmiyorsa http://tckimlik.nvi.gov.tr adresine girip kimlik bilgileri yardımıyla T.C. Kimlik Numarasına ulaşabilir.

2. Başvuru Merkezi Görevlisi, şifresini unuttuysahttp://portal.osym.gov.tr adresinde Şifre Hatırlatma işlemlerini takip etmeleri gerekmektedir.

4. Başvuru Merkezi Görevlisi, Aday Kayıt Sistemi uygulamasına giriş yapmak istediğinde “

Kullanıcı adı / şifresi kombinasyonu geçersizdir” mesajı alıyorsa, öncelikle T.C. Kimlik Numarasını doğru girip girmediğini kontrol etmelidir. T.C. Kimlik Numarası doğruysa şifresini tekrar yazarak sisteme giriş yapar. Hala aynı hata alınıyorsa şifre yanlış biliniyor olabilir. Bu durumda Başvuru Merkezi Görevlisinin 2. maddedeki yöntemi kullanarak yeni şifre alması gerekir.

5. Başvuru Merkezi Görevlisi daha önce e-posta bilgisini sisteme kaydetmediyse veya http://portal.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girdikten sonra adının altında yer alan Hesap Bilgilerim’e tıklar. Açılan Hesap Bilgilerim ekranında E-Posta Gir komutuna tıklayarak açılan e-posta bilgisi alanlarına e-postasını girer. Güncelle komutuna tıkladığında e-posta bilgisi sisteme girilmiş olur.

6. Başvuru Merkezi Görevlisi daha önce sisteme girmiş olduğu e-posta bilgisini değiştirmek istersehttp://portal.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girdikten sonra Adının altında yer alan Hesap Bilgilerim’e tıklar. Açılan Hesap Bilgilerim ekranında E-Posta Bilgisini Güncelle komutuna tıklayarak açılan e-posta bilgisi alanlarına yeni e-postasını girer. Güncelle komutuna tıkladığında yeni e-posta bilgisi sisteme kaydedilmiş olur.

7. Başvuru Merkezi Görevlisi, e-posta bilgisi onaylanmamışsa, yeni girilmişse ya da değiştirilmişse, e-posta bilgisini onaylamak için http://portal.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girdikten sonra Adının altında yer alan Hesap Bilgilerim’e tıklar. Açılan Hesap Bilgilerim ekranında Doğrula komutuna tıklar. Başvuru Merkezi Görevlisine e-posta doğrulamasına ilişkin bir e-posta gönderilecektir. Gönderilen e-postadaki bağlantıya tıkladığında Başvuru Merkezi Görevlisinin e-postası doğrulanmış olacaktır.

8. Başvuru Merkezi Görevlisi, şifresini değiştirmek isterse http://portal.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girdikten sonra Adının altında yer alan Şifre Değiştir’e tıklar. Açılan Şifre Değiştirme ekranındaki alanlara kullanmakta olduğu şifresini, yeni almak istediği şifresini (doğrulama amaçlı olarak iki kere) girdikten sonra Şifremi Değiştir komutuna tıklar. Bu işlemden sonra Başvuru Merkezi Görevlisi ÖSYM Portal Sistemi’ne ve Aday Kayıt Sistemi’ne yeni şifresini kullanarak girecektir.

10. Başvuru Merkezi Yöneticisi yeni bir Başvuru Merkezi Görevlisi eklemek isterse ÖSYM Portal sistemini kullanmalıdır.

11. Başvuru Merkezi Yöneticisi bir Başvuru Merkezi Görevlisini çıkarmak isterse ÖSYM Portal sistemini kullanmalıdır.

Etiketler: ösym görevli işlemler sistemi, osym gis, ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemi, ösym görevli işlemleri sistemi giriş, ösym gis e nasıl kayıt olurum, http://gis.osym.gov.tr, gis.osym.gov.tr, gis osym, www.gis.osym.gov.tr, ösym gis kayıt

Gelen Aramalar: gis kayıt,görevli işlemleri sistemine nasıl kayıt olunur,görevli işlemleri sistemine kayıt,ösym kayıt ol,ösym görevli işlemleri sistemine kayıt,Görevli İşlemleri Sistemi kayıt,ösym kayıt OLMA,ösym üye ol,ösym görevli işlemleri,?sym g?revli i?lemleri
4868 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemine Kayıt Olmak için 2 Yorum

 1. PAMİR İPAR diyor ki:

  bu yöntemi şu anda yazıyorum ve tsk 10larca yıl eğitim gör&;yor benden daha iyi biliyorsa korusunlar karakollarıda görelim

 2. özgür meydan diyor ki:

  Ben , Anadolu Ü. 4 yıllık Kamu Yönetimi Bölümü mezunuyum !
  Kamuya ait herhangi bir kurumda çalışmıyorum !
  Ama , sınavlara gözetmen olarak katılmak istiyorum !
  Acaba sınavlara gözetmen olarak katılabilirmiyim !

Facebook

EN SON HABERLER

Ping your blog, website, or RSS feed for Free