Hoşgeldiniz  
İngilizce Simple Present Tense İngilizce Present Continuous Tense İngilizce Simple Past Tense İngilizce Past Continuous Tense İngilizce Present Perfect Tense Matematik Dersi Fen ve Teknoloji Dersi Sosyal Bilgiler Dersi Ödev Kapakları

Lisans Mezunları Öğretmen Olabilecek Mi?

............ | 08 Haziran 2012 | Genel

Lisans Mezunları Öğretmen Olabilecek Mi?

lisans mezunlari ogretmen olabilecek mi Lisans Mezunları Öğretmen Olabilecek mi?
Eğitim fakültelerinin dışındaki lisans mezunlarına da öğretmenlik yolu mu açılıyor? Bu sorunun cevabı YÖK Başkanı Gökhan Çetinsayadan geldi.

Mecliste öğretmen atamalarına farklı bir bakış açısı getiren YÖK Başkanı, farklı bölümlerdeki başarılı üniversite öğrencilerinin de öğretmen olarak atanabilmesi gerektiğini belirterek, Bu benim şahsi görüşüm. Nihai kararı, YÖK Genel Kurulu verecektir dedi.
 
Türkiye Büyük Millet Meclisi Üstün Yeteneklileri Araştırma Komisyonuna konuk olan YÖK Başkanı, başarılı lisans mezunu öğrencilerine, belirli kriterler sonucu öğretmenlik yolunun açılması gerektiğini söyledi.
 
Gökhan Çetinsaya, Ben mühendis fakültesi mezunları da dahil herkesin alan sınavına girmesini; matematik, kimya, biyoloji sınavlarına girmesini.. Çocuk mezun oldu en iyi matematik doğrusunu yaptı. Maden fakültesinden bile mezun olsa eğitim kalitesi iyi ise maksat bir buçuk iki yıl pedagojik formasyon alır ondan sonra da atanır. Bu benim şahsi görüşüm bunu tartışıyoruz nihai karar genel kurulun olacaktır diye konuştu.
 
YÖK Başkanı, aynı şekilde eğitim fakültesi mezunlarına da diğer mesleklerin önünün açılması gerektiğini belirtti.
 
Çetinsaya, Buradaki arkadaşlarımız da mezun olduklarında direkt işe girmez muhasebesini ilerletir bankaya girer, idare hukuku çalışır, idari hakim olur, sertifika programlarıyla tezsiz yüksek lisans programlarıyla bu mezunlara çok rahat iş bulabiliriz diye düşünüyorum dedi.

personelmeb.net

360 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Facebook

Ping your blog, website, or RSS feed for Free