KYK Burs Öğrenim Katkı Kredisi Çıkanlar Neler Yapacak

0
1368

Kredi Yurtlar Kurumu Burs , Öğrenim ve Katkı Kredisi sonuçları açıklandı. “1. Tahsis Burs” yazan öğrencilere karşılıksız ödeme anlamına gelen burs çıkmış demektir. “Öğrenim Kredisi” yazanlar ise geri ödemesi olan kredi almaya hak kazanmışlar demektir. Öğrenim ve Katkı Kredisinin geri ödemesi öğrenim hayatı sona erdikten yaklaşık 2 yıl sonra taksitler halinde başlayacaktır. Burs alanlar ise , devlete herhangi bir ödeme yapmayacaktır. Biz asıl konumuza gelelim. Burs ya da kredi almaya hak kazananlar şimdi hangi resmî işlemleri yapacaklar ? İşte Detaylar:

Öğrenciler Taahhüt Senetlerini 15 Aralık 2011-31 Ocak 2012 tarihleri arasında herhangi bir noterde; vergi, resim ve harç için para ödemeksizin tanzim ve
tasdik ettirerek Kurumumuzun bölge ve/veya yurt müdürlüklerine teslim edecektir.
Bölge ve/veya yurt müdürlüğü bulunmayan yerlerde ise “Cemal Gürsel Cad. No:61 06590 Cebeci/Ankara” adresindeki Kredi Dairesi Başkanlığına posta ile gönderecek veya  elden teslim edecektir.
Taahhüt Senetlerini 30 Aralık 2011 tarihi mesai saati bitimine kadar teslim edenlerin burs/öğrenim kredisi ödemeleri 06 Ocak 2012 tarihinde, Taahhüt Senetlerini 2 – 31 Ocak 2012 tarihleri arasında teslim edenlerin burs kredi ödemeleri ise 06 Şubat 2012 tarihinde T.C Ziraat Bankasının ilgili şubelerinden yapılacaktır.

eokul-meb.com – 15 Aralık 2011

Bir önceki haberimiz olan 2013 Yılı Aöf İktasat - İşletme Bölümleri Kredi Sisteme Geçti başlıklı haberi de okumanızı öneririz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER