Hoşgeldiniz  
İngilizce Simple Present Tense İngilizce Present Continuous Tense İngilizce Simple Past Tense İngilizce Past Continuous Tense İngilizce Present Perfect Tense Matematik Dersi Fen ve Teknoloji Dersi Sosyal Bilgiler Dersi Ödev Kapakları

İzmir Üniversitesi 2012-2013 Akademik Yılı Ek Kontenjanları

............ | 18 Eylül 2012 | Eğitim Haberleri

İzmir Üniversitesi 2012-2013 Akademik Yılı Ek Kontenjanları


Ek kontenjan yerleştirmeleri ile İzmir Üniversiteli olma şansını kaçırmayın.

Üniversitelere Ekim ayında yapılacak ek yerleştirmeler için İzmir Üniversitesi kontenjanları 13 Eylül’de açıklanacak. 
2012 YGS veya LYS sonuçlarına göre Açıköğretim Fakültesi’nin bir bölümüne veya özel yetenek sınavıyla öğrenci alan bölümler dışında herhangi bir yükseköğretim kurumuna yerleşemeyen öğrenciler için İzmir Üniversiteli olma şansı devam ediyor. Üniversite adayları, Ekim ayı içinde yapılacak ek yerleştirme tercihleriyle hayalini kurdukları bölümlere yerleşebilecek. Bu bölümlerden bazılarını tercih etmek için sadece barajı geçmek yani dört yıllık lisans programları için 180 puan, iki yıllık ön lisans programları için ise 140 puan almış olmak yeterli olacak. İzmir Üniversitesi LYS Ek Yerleştirme Kontenjanları 13 Eylül 2012 günü ilan edilecek.
Hangi bölümlere tercih yapılabilir?
Matematik Fen (MF) puanıyla tercih yapan adayların Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği (İng.), Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği (İng.), Endüstri Mühendisliği (İng.) ve Yazılım Mühendisliği (İng.) bölümlerinde okuma şansı olacak.
Türkçe Matematik (TM) puanıyla seçim yapan adaylar ise, Hukuk, Psikoloji, İşletme(İng.), Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (%30 İng.), Uluslararası Ticaret ve Finansman (İng.) ve Uluslararası İlişkiler (İng.) bölümlerini tercih edebilecek. Dil puanıyla alan bölüm ise İngilizce Öğretmenliği olacak.
YGS puanıyla 4 yıllık Hemşirelik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümleri, iki yıllık Bilgisayar Programcılığı, Çocuk Gelişimi ile Turizm ve Otel İşletmeciliği programları tercih edilebilecek.
Eğitiminizi burslu yapın
2012 LYS Ek Yerleştirme döneminde öğrenci alacak İzmir Üniversitesi bölüm ve programlarının bazılarının burssuz kontenjanların yanı sıra yüzde 50 ve yüzde 25 burslu kontenjanları da olacak. Kimler ek yerleştirme kontenjanlarından faydalanabilecek? Ek yerleştirme kontenjanı olan bir bölümü tercih edebilmek için en az kaç puan gerekiyor? ÖSYS ek yerleştirmede kaç tercih yapma hakkı var? Adaylar ek yerleştirme kontenjanlarını tercih ederken nelere dikkat etmeli? Bu soruların cevapları www.izmir.edu.tr adresinde.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü içinsınav 20 Eylül’de

İzmirÜniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü ek yerleştirme dönemi ÖzelYetenek Sınavı başvuruları 18-19 Eylül’de alınacak, sınav 20 Eylül’deyapılacak.

İzmirÜniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, ekyerleştirme döneminde de Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci kabul edecek. Estetikve konforu bir arada barındırma özelliği ile “yeni bir yaşam tasarlama”idealini hayata geçirmek isteyen İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı öğrencileriİzmir Üniversitesi’nde buluşacak. Sınav için başvurular 18-19 Eylül’dealınacak, sınav 20 Eylül’de yapılacak. Detaylı bilgi www.izmir.edu.tr adresindedir.

 Kimlerbaşvurabilir

 Sınavabaşvuracak liseler, meslek liseleri, öğretmen liseleri ile güzel sanatliselerinin el sanatları, el sanatları teknolojisi, el sanatları ve çiçek,dekoratif el sanatları, grafik, grafik sanatlar, grafik tasarım, müzik, nakış,resim, uygulamalı resim, sanat, sanat (müzik), sanat (resim), seramik, seramiksanatı, spor tasarım ve teknolojisi alanlarından mezun olan adayların aynıalanda eğitim veren yükseköğretim kurumlarına başvurmak için 2012 YGS puantürlerinden birinden en az 140 puan, diğerlise ve alanlardan mezun olan adayların ise 2012 YGS puan türlerinden herhangibirinden en az 180 puan almalarıgerekiyor.

323 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Facebook

Ping your blog, website, or RSS feed for Free