Hoşgeldiniz  
İngilizce Simple Present Tense İngilizce Present Continuous Tense İngilizce Simple Past Tense İngilizce Past Continuous Tense İngilizce Present Perfect Tense Matematik Dersi Fen ve Teknoloji Dersi Sosyal Bilgiler Dersi Ödev Kapakları

Engelli Memur Yerleştirme Başvuruları Başladı

............ | 15 Mayıs 2012 | Genel

Engelli Memur Yerleştirme Başvuruları Başladı

engelli memur yerlestirme basvurulari basladi Engelli Memur Yerleştirme Başvuruları Başladı
Kura usulüyle yapılacak engelli yerleştirmeleri için başvuruların başladığı bildirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından  yapılan yazılı açıklamaya göre, Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik kapsamında yapılacak kuraya en az yüzde 40 özürlü memur adayları, ilköğretim, ilkokul, ortaokul mezunu veya mezun olabilecek durumda olanlar başvurabilecek. 2 Mart 2012 itibarıyla liseden diploma almaya hak kazanan adaylar ile 2012-ÖMSSye ortaöğretim düzeyinde başvuran adaylar kuraya katılamayacak. 

Başvuru koşullarından herhangi birisine durumunun uymadığı tespit edilen adaylar, kuraya alınmış olsalar dahi kura sonucuyla elde ettikleri hiçbir haktan yararlandırılmayacak. 25 Mayısta sona erecek başvurular için adaylar bankaya 10 lira yatıracak. Adayların başvuruları öncesi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü il müdürlüklerinden özür gruplarını belirten onaylı ön kabul ve taahhüt beyanı belgelerini almaları gerekiyor. Belgesi olmayan adayların başvuruları alınmayacak. Ortaöğretim kurumu müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Merkezlerinin ÖSYM Başvuru Merkezi olarak görev yapacağı belirtilen açıklamada, kurayla ilgili detaylı bilgilerin ÖSYMnin internet sitesindeki 2012-ÖMSS Kılavuzunda yer aldığı kaydedildi.

AA

Gelen Aramalar: ömkur
643 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Engelli Memur Yerleştirme Başvuruları Başladı için 1 yorum

  1. CÖMERT SENAHAN diyor ki:

    Free Fridaaay ! Bu güne özel bir şarkı ve klip! nun bize hediyesi :) meb haberleri

Facebook

Ping your blog, website, or RSS feed for Free