Bakandan Randevu Talebi

0
2024

Mili Eğitim Bakanlığı’nın 20.09.2011 tarih ve 4884 sayılı “Öğrenci Kayıt ve Kabullerinde Bağış Alınması” konulu talimatıyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ile görüşme talep ettik.

Eğitim kurumlarında kadrolu yardımcı hizmetli personel eksikliğinden hareketle ücretli personel çalıştırmak için gerekli kaynağın olmaması ve rutin giderlerin merkezi bütçeden karşılanmaması, çözülmesi gereken en önemli sorunların başında gelmektedir. Eğitim kurumlarının Okul Aile Birlikleri kanalıyla velilerden bağış alarak getirmeye çalıştığı geçici çözüm,  eğitim yöneticileri ile velileri karşı karşıya getirmektedir. Bakanlığın 20.07.2011 tarihli diploma ve kayıt-kabullerde bağış talebinde bulunulmaması talimatı ve peşinden gelen İhbar Hattı, TİM uygulaması, eğitim çalışanlarını ve Okul Aile Birliği yöneticilerini zor durumda bırakmış, çözüm önerilmemesi ise haklı tepkilere neden olmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 20. 09.2011 tarih ve 4884 sayılı yeni bir yazı yayımlayıp, diploma teslimleri ile kayıt-kabul dönemlerinde para alınıp alınmadığına ilişkin eğitim denetçilerini görevlendirmesi tepkiyi artırmıştır. Bakanlığın, okulların Okul Aile Birliği hesaplarının incelenmesini ve 20.07.2011 tarihli genelgeye uymayanlar hakkında soruşturma açılarak raporun bir örneğinin Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanlığı’na gönderilmesini istemesi, eğitim yöneticileri başta olmak üzere öğretmen ve Okul Aile Birliği yöneticilerini töhmet altında bırakmıştır.

Eğitimcilerin haklı tepkilerini iletmek ve çözüm istemek için, sendika olarak Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’den randevu talep ettik.

egitimbirsen.org.tr

Bir önceki haberimiz olan KPSS 2010 Çözümleri - Anayasa başlıklı haberi de okumanızı öneririz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER