Aöf İlahiyat Puan Hesaplama – İlahiyat Harf Tablosu

25
12735

Madde 22- Bir öğrencinin kaydolduğu programı başarıyla bitirebilmesi için genel not ortalamasının en az 2.00 ve almış olduğu her dersin harf notunun en az DD olması ve öğrencinin Fakültenin öngördüğü diğer koşulları sağlamış olması gerekir. Programı başarıyla bitiren öğrenciye kayıtlı olduğu programın lisans veya önlisans diploması verilir. Lisans programına kayıtlı bir öğrenci isterse ilk iki sınıfın derslerini başarmış ve 2.00 genel not ortalamasını tutturmuş ise, kaydını sildirmiş olmak koşuluyla, önlisans diploması alabilir.

Madde 23- Mezuniyet notu diplomaya yazılmaz. Her mezuna diploma ile birlikte almış olduğu dersler ve başarı notlarını gösteren bir not durum belgesi verilir.

Kayıt Silme

Madde 24- Öğrencilerin kaydı, aşağıdaki hallerde silinir:

a) Kayıt sildirmek üzere yazılı istekte bulunması,

b) (Mülga bent:RG-17/2/2009-27144) (2)

c) Süreli programlardaki süreler sonunda öğrencinin mezun olamaması,

d) Basit şizofreni, paranoid şizofreni, dissosiatif sendrom, borderline gibi ruhsal bozukluk nedeniyle tüm öğretim süresi içinde devamsızlığı iki yılı aşan öğrencilerin hakkında yeniden sağlık kurulu raporu alınmak ve Fakülte Yönetim Kurulunca incelenmek koşuluyla, öğrenimlerine devam edemeyeceklerine dair karar alınması.

Kredi Transferi

Madde 25- (Değişik birinci paragraf:RG-17/2/2009-27144) (2) Öğrenciler, Anadolu Üniversitesinden daha önce alıp da başarmış oldukları derslerden ilk kayıt süresi içerisinde kredi transferi isteğinde bulunabilir. Bunun için, dilekçelerinde almış oldukları hangi ders veya dersleri, hangi derse karşılık transfer etmek istediklerini açıkça belirtmiş olmaları gerekir. Öğrenciler, kredi transferi yaparken daha önce aldıkları birden fazla dersi bir derse karşılık gösterebilir. Bu istekleri Fakülte Yönetim Kurulunca aşağıdaki esaslar dahilinde karara bağlanır:

a) Öğrencinin dersleri bire bir eşleşiyorsa doğrudan intibakı yapılır ve notları mutlak sistemde ise aşağıdaki tablo kullanılarak harf notuna dönüştürülür.

Mutlak Sistemde

Not Aralığı

Kredili Sistemde

Harf Notu

84 – 100

AA 4,00

77 – 83

AB 3,70

71 – 76

BA 3,30

66 – 70

BB 3,00

61 – 65

BC 2,70

56 – 60

CB 2,30

50 – 55

CC 2,00

46 – 49

CD 1,70

40 – 45

DC 1,30

33 – 39

DD 1,00

0 – 32

FF 0,00

b) Öğrencinin birden fazla dersi bir derse eşleştiriliyorsa:

1. Bu derslerin notları mutlak sistemde ise önce derslerin kredileri kullanılarak başarı notlarının ağırlıklı ortalaması hesaplanır, sonra bu maddenin (a) bendindeki tablo kullanılarak harf notu bulunur

Bir önceki haberimiz olan 2011 Kpss Önlisans Atanan En düşük Puanlar başlıklı haberi de okumanızı öneririz.

25 YORUMLAR

  1. s.a genel not ortlaması 2.oo olursa geçiyor. fakat bir yeri anlayamadım. bir dersi geçip geçmediğini nasıl anlıyoruz? geçme sınırı hangi harf. örneğin bir dersten CB veya CC alan o dersten kalmış mı oluyor, geçmiş mi oluyor?

    • yusuf kardeş tüm dersler için CC ve üstü her zaman için geçiyor…eger genel ort 2.00 ve üstü olursa FF olmamak şartı ile CC altı olan CD DC geçiyor… eger genel ort 2.00 altında olursa o zaman DC CD VE VARSA FF leri tekrar alıyor.. saygı ve sevgilerimle el hubbu fillah

  2. arkadaşlar her ders en az DD olacak ve genel ortalama 2.00 olacak yoksa sınıf gecemiyor eger genel 2.00 ve üstü fakat bir ders FF ise o zaman sorumlu geçiyor diye biliyorum… saygılar ve herkese BAŞARILAR DİLERİM…

  3. arkadaslar CD DC DD olanlara söylüyorum eger ortalamaniz 2 ve üstüyse bu derslerden gecersiniz ama ortalama 2 nin altindaysa bu dersleri seneye tekrar edersiniz FF olan ders varsa ortalaman yüksek dahi olsa o dersi seneye tekrar vermek durumundasiniz…..ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN …..

  4. arkadaşlar ben ilahiyat 2. sınıf öğrencsiyim ve bütün derslerden geçtim ve genel not ortalamam 2.93 mezun oldum ama ne zaman diplomalar alınıcak bilgi verirseniz sevinirim allah yar ve yardımcınız olsun a.e.o….

  5. sorun şu arkadaşlar genel not ortalaması nedir neye göre nasıl hesaplanır. benim güz dönemi ortalamam 2.95 genel not ortalaması 1.92 bir tane cd var.bundan kaldımmı genel not ortalamasının hesabı neye gore yapılıyor bu konuda hiç açıklama yapılmamış birde sınav sonuç dökümünün son sutununda ders ortalaması diye bişey var bu neyin kimin ortalaması bilen varmı varsa cevap verirseniz sevinirim

  6. arkadaşlar ben ilitam programında okuyorum ve son donemdeyım inş. mezun olurum benım bı sorum olacak bizim diploma notu hesabı nasıl yapılıyor.? her donemın genel not ortalamsı mı.? baz alınıyor ve bu not ortalamasınada önlisans puanıda eklenıyormu..bana yardımcı olursanız sevınırım..

CEVAP VER